Dinamo a câstigat cu 3-1 deplasarea de la Clinceni, unde gazdă a fost Unirea Slobozia. Victoria „câinilor” a fost una chinuită, golurile victoriei venind abia în finalul meciului. La pauză, scorul a fost egal, 1-1. Pentru Dinamo Abdallah a reușit o „dublă” iar Selmani a închis conturile din penalty în ultimul minut. Golul gazdelor a fost marcat de Gele, cu o execuție superbă bară-gol.
